Nogometaši drugi v državi

V sredo, 15. 5. 2024, se je na OŠ Ljudski vrt na Ptuju odvijalo finale državnega prvenstva osnovnih šol v nogometu za starejše dečke. Med seboj so se pomerile OŠ Brusnice, OŠ Beltinci, OŠ Prežihovega Voranca Jesenice in OŠ Ljudski vrt Ptuj.

Naši učenci so v polfinalni tekmi premagali OŠ Beltinci z rezultatom 2:1. V finalni tekmi pa so v tesnem obračunu morali priznati premoč OŠ Ljudski vrt Ptuj (4:3). Nogometaši so tako postali državni podprvaki. Ob izjemni ekipni uvrstitvi so fantje prikazali zavidljivo nogometno znanje, borbenost, vztrajnost in ekipni duh.

Za najboljšega vratarja zaključnega turnirja je bil razglašen Ožbej Lobe, za najboljšega igralca pa Tian Čaušević.

Ekipo so sestavljali: Tian Čaušević, Ožbej Lobe, David Janc, Maj Zavodnik, Tian Šašek, Luka Vujasin, Lovro Škrbec, Ian Gornik in Vid Zavodnik. Zmagovalno ekipo je vodil Davor Kroflin.

Fantje so dosegli zgodovinski uspeh za našo šolo. Čestitke!