Februar v znamenju kulture

V sredo, 7. 2. 2024, smo na šoli obeležili Prešernov dan – edini slovenski državni praznik, ki ga pišemo z veliko začetnico.

Prireditev smo posvetili našemu pesniku Francetu Prešernu in pomenu kulture.

Na enourni prireditvi so učenci v obliki televizijske oddaje, ki sta jo vodila Emma in David, spomnili na ključne trenutke v pesnikovem življenju.

V studiu, ki je bil v našem primeru šolska jedilnica, pa so poročevalci na terenu predstavili različne umetnike.

Otroški pevski zbor nam je zapel slovensko himno in pesem Jaz sem muzikant.

Prisluhnili smo lahko recitacijam in gledališki upodobitvi Jurčičevega Krjavlja.

Po dvorani se je razlegal zvok harmonike. Povodnega moža pa smo spoznali v raperski kot tudi Orffovi izvedbi.

Prireditev smo zaključili s Pedenjpedom sladkosnedom in plesnimi točkami naših najmlajših plesalk.

Vsekakor smo dokazali, da smo kultura jaz, ti in mi vsi, kot pravi Ida Semenič v svoji pesmi Kaj je to kultura.