PROJEKT MREŽA VODNIH ŠOL

Ker vemo, da je voda življenjskega pomena in ker bi radi naše učence in učenke seznanili s perečo globalno tematiko in hkrati problematiko – tj. VODA, smo se v šolskem letu 2021/22 pridružili projektu Mreža vodnih šol.

KAKŠNE KORISTI BOMO IMELI OD UVEDBE VODNE ŠOLE?

• Otroci popijejo več vode (redno opominjanje in pitje z njimi v razredu).
  • Manj debelosti med otroci (naučijo se piti vodo in posledično spijejo manj sladkih pijač).
  • Manjša uporaba plastike za enkratno uporabo v šoli in med otroci v popoldanskih aktivnostih.
  • Večja ozaveščenost glede varovanja okolja in pomena pitne vode za Slovenijo (teme o vodi, ki bodo obravnavane med poukom, med dnevi dejavnosti, v podaljšanem bivanju, kot delavnice.
  • Šola ali vrtec prejme znak Vodna šola.

KDO SODELUJE?

• Vsi učenci šole in vsi učitelji šole s spodbujanjem pitja vode med odmori.
  • Vse razredničarke obveščajo učence o projektu in naročajo redno prinašanje plastenk z vodo.
  • Učitelji, ki bodo izvajali dejavnosti (vsi razredni učitelji 1.-5. r, učitelji OPB, učiteljica tehnike, likovnica, glasbenica).
  • Dejavnosti so tako naravoslovno-matematične, kot likovne, glasbene, literarne…..

IZVEDENE DEJAVNOSTI:

1. RAZRED: vodni krog, poskusi z vodo

2. RAZRED: poskusi z vodo

3. RAZRED: ogled struge

4. RAZRED: vodni mlinčki

5. A IN B RAZRED: vodni krog, kaj lahko naredim za planet, zeleni kviz, poskusi-agregatna stanja

6. A IN B RAZRED: spomini na poletje – morje v kozarcu

7. RAZRED: mlinčki iz lesa, čudežna vrtavka-animacija vodnih živali, radosti na snegu

8. RAZRED: voda v človeškem telesu

9. RAZRED: raziskovalne naloge o vodi

LIKOVNO SNOVANJE