eTwining projekt Easter around Europe v 5.a

Pri projektu Easter around Europe so učenci 5.a, v okviru projekta eTwinning, spoznavali velikonočne običaje v različnih evropskih državah.

Komunikacija s partnerskimi šolami je potekala v angleščini. Učenci so velikonočne običaje spoznavali z igranjem interaktivnih iger, izdelovali in pošiljali pa so tudi velikonočne voščilnice.

Med drugim so izdelali tudi velikonočni slovar in s pomočjo videokonferenc spoznali učence iz partnerskih šol. Na ta način so krepili svoje znanje angleščine in razvijali IKT veščine.

Kaj pa o projektu menijo petošolci? Kaj jim je bilo najbolj všeč?

• Bilo mi je všeč, ker sem spoznal različne šole.
  • It was funny and nice. It’s a great feeling to meet new people.
  • Zdelo se mi je v redu. Bilo mi je všeč, da smo delali voščilnice in ko smo bili na ZOOMu.
  • Bilo mi je zelo zabavno z Angleži. Igrali smo tudi kahoot.
  • V tem projektu sem se imel dobro.
  • Bilo mi je všeč, ker smo spoznali učence iz Moldavije.
  • Bilo mi je super, ko smo spoznali drugo šolo iz Moldavije in smo imeli veliko vprašanj.
  • Srečanje z Moldavijo mi je bilo všeč, saj sem imela prvič takšno srečanje. Moldavija je lepa država, a je Slovenija boljša.
  • My feelings are good about this project, because I like Easter day.
  • Projekt mi je bil všeč, ker smo veliko risali in sem lahko pokazala kaj znam. Všeč mi je bilo tudi, ko smo spoznali druge šolarje in učitelje.
  • Zelo mi je bilo všeč, ker se mi zdi, da smo se povezali tudi z otroki iz drugih držav in jim polepšali dneve. Mi je bilo tudi zelo zabavno in bi vse z veseljem ponovila.
  • It was really funny and great. I like this project.