Dan zdravja

Za svoje zdravje lahko poskrbimo na več različnih načinov. Naši osnovnošolci so na tokratnem tehniškem dnevu izvajali različne preventivne dejavnosti, ki pripomorejo k boljšemu počutju ali pa preprečijo začetek različnih bolezni. Tako so se lahko preizkusili v zeliščarstvu in izdelali svoj sirup iz regratovih cvetov. Kot pravi nutricionisti so nekateri pripravili zdrav uravnotežen zajtrk in izdelali kalilnik za semena ter kalčke pridobljene iz tega uporabili pri pripravi jedi. Obnovili so svoje znanje prve pomoči in se naučili obvezati rane, pomagati nekomu pri omedlevici in zadušitvi s tujkom ter na zabaven način ponovili znanje o notranjih organih. Na različne načine so se naučili kako poskrbeti za higieno svojega telesa, še posebno svojih rok. Slednje so spoznavali s pomočjo lutkovne predstave, kot dirigenti ali pa v obliki poskusa. Na tehniškem dnevu niso pozabili tudi na nevarnosti, ki jih predstavlja pretirana uporaba elektronskih naprav. Prelevili pa so se lahko tudi v ekologe, saj so izdelali ekološke zabojnike za odpadke, ki jih sedaj s pridom tudi uporabljajo. Ker je bil dan dejavnosti namenjen zdravju učenci niso pozabili tudi na športne aktivnosti. Do boljšega počutja sta jim pomagala joga in tek. Prav je, da vso pridobljeno znanje uporabljamo s pridom še naprej.