Rastoča knjiga v znamenju kulturne dediščine

14. februarja, smo na naši šoli v okviru kulturnega dne, obujali kulturno dediščino. V delavnicah, ki so jih vodili naši učitelji in starejši krajani, so učenci lahko spoznali različne vrste kulturne dediščine. Tako so imeli možnost izdelati čudovite izdelke iz različnih materialov, ki so jih na koncu dne razstavili v mali avli. Dopoldan smo zaključili s kulturno prireditvijo, kateri je v popoldanskem času sledila še ena. Obeležili smo namreč 8. obletnico Rastoče knjige OŠ Brusnice. Skozi kronološki pregled našega dela, v okviru vseslovenskega projekta Rastoča knjiga, smo bili priča glasbenima točkama otroškega in mladinskega pevskega zbora ter dvema gledališkima igrama. Otroci našega vrtca so projektu pridruženi že drugo leto. Tokrat so nam odigrali gledališko igro Muc Brus in z njo poskrbeli za prešerno razpoloženje obiskovalcev. Temu pa je sledila še premierna uprizoritev gledališke igre Domače živali, domača klobasa in domače branje, ki jo je tudi tokrat za našo šolo napisala avtorica, Jasna Pavlin. Učenci so s svojo igro navdušili vse prisotne in si prislužili dolg aplavz. S svojim obiskom pa so nas počastili predsednik Državnega sveta, g. Alojz Kovšca, župan Mestne občine Novo mesto, mag. Gregor Macedoni, idejni oče Rastoče knjige, dr. Janez Gabrijelčič in mnogi drugi. Veseli, ponosni in polni pohval, smo pester kulturni dan zaključili ob naši novi Rastoči deklici – Brusničanki.

Več o dogodku si lahko preberete na spodnjih povezavah in si ustvarite svojo sliko s pomočjo fotografij:

Državni svet Republike Slovenije

Dolenjski list